Informacja
przez Mariusz Mituś

 

Szanowni Państwo

Informujemy, że w związku ze stanem epidemii w kraju, w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, Zarząd Koła PSONI w Jarosławiu podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia i ograniczenia na okres od dnia 25 marca do dnia 10 kwietnia 2020 działalności prowadzonych placówek i wszelkich realizowanych projektów.

Drodzy

Uczniowie, wychowankowie, uczestnicy placówek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnościami, w tym w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną, rodzice, członkowie rodzin, członkowie Stowarzyszenia oraz pracownicy PSONI Koło w Jarosławiu.

Jak wszyscy w Polsce żyjemy teraz w szczególnym czasie i w szczególnych okolicznościach. Nasza codzienność – nauka, rehabilitacja, terapia, praca, wypoczynek, wszelka aktywność – nasze bycie razem, relacje, wszystko co jako Wspólnota tworzymy musiało się zmienić z dnia na dzień. Przez jakiś czas nie możemy się spotykać ale pomimo to możemy zadbać najlepiej jak potrafimy o siebie, swoich bliskich, inaczej niż zwykle podtrzymać kontakty a tam gdzie to tylko możliwe okazać troskę i pomoc osobom w najtrudniejszej sytuacji.

W ostatnich dniach pracownicy Stowarzyszenia skontaktowali się z Wami, żeby zapytać jak sobie radzicie i rozpoznać Wasze potrzeby. Dziękujemy za te rozmowy, emocje którymi się podzieliliście. Dziękujemy za ważne słowa otuchy i tęsknoty za znaczącymi dla Was osobami, za ulubionymi zajęciami i codziennością. Także pragniemy aby wszystko jak najszybciej wróciło do znanego nam porządku! Żeby zaś ten czas był jak najmniej dokuczliwy pracownicy Stowarzyszenia przygotowali i przygotowują dla Was różnorodne propozycje. Od rozmów telefonicznych, spotkań w ramach utworzonych grup w komunikatorach społecznościowych, przez propozycje aktywnego spędzania czasu w domu i dostarczanie możliwych do wykonania zajęć i ćwiczeń oraz informacji, po zdalne wsparcie i ofertę pomocy naszych specjalistów.

W sytuacjach pilnych i zawsze kiedy tego potrzebujecie zachęcamy do kontaktu z członkami Zarządu Koła, kierownikami placówek, koordynatorami projektów oraz Biurem Obsługi Placówek (telefonicznie 16 621 53 78 lub mailowo biuro@psoni-jaroslaw.org.pl). Postaramy się zrobić co w naszej mocy i najlepiej jak potrafimy.

O wszelkich zmianach sytuacji będziemy Was informowali na bieżąco na profilu FB PSONI Koło w Jarosławiu, na profilach poszczególnych placówek i form wsparcia oraz na stronie internetowej Koła www.psoni.jaroslaw.org.pl

Zadbajmy o siebie nawzajem

Z płynącymi z serca pozdrowieniami

Mariusz Mituś Przewodniczący Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu

 

1 proc 2019 DL