Projekt „Wielbłąd”
przez Ilona Król

Projekt „Wielbłąd” – to niezwykła akcja, którą zorganizowali w dniach od 4 do 6 sierpnia 2020 roku ks. Piotr Krzych – archidiecezjalny duszpasterz harcerzy i hm. Łukasz Mróz – szczepowy Przeworskiego Szczepu Harcerskiego, ks. Karol Tomaszewski i Michał Maruszak.

 

Wydarzenie nawiązywało do harcerskich wyczynów, które polegają na pokonaniu  175 km w ciągu 72 godzin podkarpackim szlakiem św. Jakuba.
Celem tego wyjątkowego wydarzenia było wsparcie  naszego Stowarzyszenia i zebranie datków na rehabilitację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
 W projekcie „Wielbłąd” udział wziął mocny zespół PSONI w składzie: Justyna Szynal, Michał Gral, Patryk Botwina, Elżbieta Morawska, Joanna Hołota, Wanda Majcher, Barbara Bytnar, Piotr Nowosielski i Witold Wesołowski.

 W imieniu całej społeczności PSONI Koło w Jarosławiu DZIĘKUJEMY  inicjatorom i organizatorom tego wydarzenia oraz wszystkim osobom, które wzięły w nim udział pokonując część lub cały dystans piechotą lub na rowerze.

Gratulujemy i życzymy aby satysfakcja z pokonania swoich ograniczeń niosła Was niczym na skrzydłach w życiu prywatnym i zawodowym!
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

https://www.facebook.com/psoni.jaroslaw/videos/224565072123359/

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/33940/projekt-wielblad-czyli-droga-sw-jakuba-w-72-godziny

https://przemyska.pl/arch…/rtd-2020-08-06-Mariusz_Mitusw.mp3